Nokia-ն ներկայացնում է Nokia X3 and Touch մոդելը` Nokia X3 սարքի նոր տարբերակը, որն արձագանքում է բջջային սարքերի շուկայի վերջին միտումներին: Նոր սարքը S40-ի առաջին հեռախոսն է, որ համադրում է գերբարակ դիզանն ու սենսորային էկրանը ավանդական 12 ստեղնային ստեղնաշարի հետ: Նոր Nokia X3 Touch and Type-ը համադրում է հեռախոսի սենսորային կառավարման և սովորական ստեղնաշարի հարմարությունները:
.jpg)
«Նորամուծություններն անհրաժեշտ են ոչ միայն hi-end մակարդակի սարքերում. նոր Nokia X3 Touch and Type-ը բյուջետային արտադրանքների նկատմամբ Nokia-ի ուշադրության վառ օրինակ է,- նշում է Մերի ՄաքԴաուլեը (Mary McDowell)` Nokia-ի գործադիր փոխտնօրենը: - Մեր հետազոտությունները ցույց են տվել, որ այն օգագործողները, որոնք երկար տարիներ օգտվելով ավանդական ստեղնաշարով սարքից, սովորել են նամակ գրել մեկ մատի օգնությամբ, ուզում են հետագայում նույնպես SMS կամ էլ ակնթարթային նամակ արագորեն գրել հենց այդպես, ընդ որում կուզենային նաև ունենալ սենսորային էկրանի բոլոր առավելությունները»:
«Մշակելով Nokia X3-ի նոր տարբերակը, մենք ուղենիշ ենք ընտրել սարքի էներգախնա հատկությունները: Ստեղնաշարային հավաքումը հարմար է SMS հաղորդագրություններ ուղարկելու և սոցիալական ցանցերում շփվելու համար, որտեղ անհրաժեշտ է արագ և հաճախակի հավաքել տեքստը, միաժամանակ սենսորային կառավարումը կատարելապես համապատասխանում է Web-բրաուզերի, ինչպես նաև երաժշտական և խաղային հավելվածների հետ աշխատանքին: Այս խնդիրների լուծման նպատակով առաջարկում ենք սենսորային էկրանի և ստեղնաշարի համադրումը Nokia X3 Touch and Type-ում: Մենք օժտել ենք հեռախոսին հստակ պատկերներ, մենյու և տեքստ ունեցող մեծ էկրանով, բացի այդ, պահպանել ենք այնպիսի կարևոր կոճակներ, ինչպիսիք են զրույցը սկսելու/ավարտելու և երաժշտության նվագարկումն ու տեքստային հաղորդագրությունները կառավարելու կոճակները»,-ընդգծում է տ-ն ՄաքԴաուելը:
Նրբագեղ ժամանակակից դիզայնն ու 9.6 մմ լայնությամբ բարակ կորպուսը Nokia X3 Touch and Type-ը դարձնում են S40 Nokia սարքերի շարքում ամենակոմպակտներից մեկը: Սարքավորումն ունի ալյումինե անփայլ մակերևույթ և առաջարկվում է հինգ գունային լուծումով` ցանկացած դեպքի և տրամադրության համար:
Չնայած փոքր չափսերին` Nokia X3 Touch and Type-ն ունի ֆունկցիոնալ հնարավորությունների լայն ընտրանի. 3G օժանդակում, WLAN, նվագարկիչ և FM-ընդունիչ: Բացի այդ, սարքավորումն ունի քառակի մեծացմամբ 5 մեգափիքսելանոց տեսախցիկ` ֆոտո և վիդեո ռեժիմներով: Սարքավորումը նաև հագեցած է Ovi երաժշտական և փոստային ծառայությունների, այդ թվում և ժամանցային ու շփման հավելվածների մուտքի հատուկ ստեղներով: Բացի Ovi փոստ ծառայությունից, օգտագործողն ունի մուտքի հնարավորություն իր բոլոր փոստային հաշիվներ` Nokia Messaging ծառայությամբ: Սենսորային էկրանին թեթև հպումով կարելի է մտնել Ինտերնետ և ստանալ բազմաթիվ ծառայությունների, այդ թվում և Ovi Խանութի հազարավոր ծրագրերի մուտք:
Nokia-ում մեր առաքելությունն ենք համարում մարդկանց միմյանց միացնելը: Մենք առաջարկում ենք առաջավոր տեխնոլոգիաներ` անձնավորված ծառայությունների համադրությամբ, որոնց շնորհիվ մարդիկ կարող են ավելի մոտ լինել իրենց համար կարևոր բանի: Ամեն օր ավելի քան 1,2 միլիարդ մարդ հաղորդակցվում են միմյանց հետ Nokia ընկերության սարքերի շնորհիվ. սկսած պարզ հեռախոսներից մինչև ժամանակակից սմարթֆոններով և բարձրարտադրողական շարժական համակարգիչներ: Այսօր Nokia ընկերությունն իր սարքերն է ինտեգրում նորարարական ծառայություններ Ovi-ի (www.ovi.com) միջոցով` այդ թվում երաժշտություն, քարտեզներ, հավելվածներ, էլեկտրոնային փոստ և շատ այլ բաներ: Nokia-ի ստորաբաժանում NAVTEQ ընկերությունը թվային համալիր քարտեզագրության և նավիգացիոն ծառայությունների ոլորտի առաջատար է, իսկ Nokia Siemens Networks ընկերությունը մատակարարում է սարքավորումներ և կապի ցանցերի համար լուծումներ ողջ աշխարհում: Լրացուցիչ տեղեկատվություն՝ Տատյանա Օբերեմովա՝ Nokia-ի հասարակայնության հետ կապերի մենեջեր Եվրասիայում (Ռուսաստան) Տեղեկատվական աջակցություն ԱՊՀ հարավի երկրներում Անար Սեմբինովա

Nokia представляет модель Nokia X3 Touch and Type - новую версию устройства Nokia X3, отвечающую последним тенденциям рынка мобильных устройств. Новое устройство является первым телефоном на S40, сочетающим ультратонкий дизайн и сенсорный экран с традиционной 12-ти клавишной клавиатурой. Новый Nokia X3 Touch and Type комбинирует удобства сенсорного управления телефоном и привычной клавиатуры.
.jpg)
«Инновации нужны не только в устройствах уровня hi-end, новый Nokia X3 Touch and Type отличный пример внимания Nokia к бюджетным продуктам, - отмечает Мэри МакДауэлл (Mary McDowell), исполнительный вице-президент Nokia, подразделение «Мобильные телефоны». - Наши исследования показали, что пользователи, привыкшие к набору сообщений одним пальцем за долгие годы использования устройств с традиционной клавиатурой, хотят и в дальнейшем быстро набирать SMS или мгновенные сообщения именно так, при этом они хотели бы иметь и все преимущества сенсорного экрана».
«Разрабатывая новую версию Nokia X3, мы ориентировались на эргономические качества устройства. Клавиатурный набор удобен для отправки SMS сообщений и общения в социальных сетях, где требуется быстрый и частый набор текста, в то время как сенсорное управление идеально подходит для работы с Web-браузером, а также музыкальными и игровыми приложениями. Для решения этих задач мы предлагаем сочетание сенсорного экрана и клавиатуры в Nokia X3 Touch and Type. Мы наделили телефон большим экраном с четким изображением иконок, меню и текста, кроме того, мы сохранили такие важные кнопки, как начало/окончание разговора и специальные кнопки управления воспроизведением музыки и текстовыми сообщениями», - подчеркивает г-жа МакДауэлл.
Элегантный современный дизайн и тонкий корпус шириной 9,6 мм делают Nokia X3 Touch and Type одним из самых компактных в линейке устройств Nokia на S40. Устройство имеет матовую алюминиевую поверхность и предлагается в пяти цветовых решениях для любого случая и настроения.
Несмотря на небольшие размеры, Nokia X3 Touch and Type обладает широким набором функциональных возможностей: поддержка 3G, WLAN, музыкальный плейер и FM-приемник. Кроме того, устройство имеет 5 мегапиксельную камеру с 4-х кратным увеличением и возможностью работы в режиме фото- и видеосъемки. Устройство также оснащено специальными клавишами для быстрого доступа к музыкальным и почтовым сервисам Ovi, включая приложения для развлечений и общения. Помимо сервиса Почта Ovi, у пользователей есть возможность прямого доступа ко всем своим почтовым аккаунтам при помощи сервиса Nokia Messaging. Легким касанием сенсорного экрана, можно выйти в Интернет и получить доступ к множеству сервисов, включая тысячи приложений из Магазина Ovi.
Мы в Nokia считаем своей миссией соединение людей. Мы предлагаем передовые технологии в сочетании с персонализированными сервисами, благодаря которым люди могут быть ближе к тому, что важно для них. Ежедневно свыше 1,2 миллиарда людей связываются друг с другом при помощи устройств от компании Nokia – начиная от простых телефонов и заканчивая современными смартфонами и высокопроизводительными мобильными компьютерами. Сегодня компания Nokia интегрирует в свои устройства инновационные сервисы посредством Ovi (www.ovi.com), включая музыку, карты, приложения, электронную почту и много другое. Компания NAVTEQ, подразделение Nokia, является лидером в области комплексной цифровой картографии и навигационных сервисов, а компания Nokia Siemens Networks поставляет оборудование и решения для сетей связи по всему миру.