Նոկիան Ինտերնետն ավելի մատչելի է դարձնում զարգացող երկրներում, ներկայացնելով երեք նոր բջջային հեռախոս, որոնք ընդլայնում են տեղեկատվություն, զվարճանքներ ստանալու, ընտանիքի և ընկերների հետ շփվելու հնարավորությունները: Nokia 2730 clasic, Nokia 2720 fold և Nokia 7020 հեռախոսները պատրաստ են Ինտերնետի հետ աշխատելու համար և սատարում են զարգացող երկրների համար նախատեսված Նոկիայի  մի շարք սերվիսներ, որոնցից են Nokia Life Tools և Ovi Mail, առաջարկելով այնպիսի լուծումներ, որոնք մարդկանց օգնում են հաջողության հասնել:
«Ինտերնետի հնարավորությունները ոչ ոք կասկածի չի ենթարկում, - ասում է  Նոկիայի փոխնախագահ Ալեքս Լամբիկը (Alex Lambeek), - Մենք տեսնում ենք, թե մոբիլ տեխնոլոգիաները ինչպես են խթանում տնտեսության ոչ պաշտոնական սեկտորի աճը ամբողջ աշխարհում, տեղի ձեռնարկատերերին նոր հնարավորություններ տրամադրելով և անմիջականորեն ներգործելով մարդկանց կյանքի վրա: Nokia Tools և Ovi Mail  սերվիսները` համադրվելով մեր կողմից այսօր ազդարարվող բջջային հեռախոսների հետ, առանց անհատական համակարգիչների կիրառման տեղեկատվությանը, զվարճանքներին և հաղորդակցությանը մուտ ունենալու հզոր լուծումներ են տրամադրում» :
Նոկիայի կողմից անցկացված սպառողական նախընտրությունների լայնածավալ ուսումնասիրության տվյալների համաձայն, զարգացող երկրներում օգտագործողների համարյա կեսը հայտարարում է, որ իրենք կգերադասեին Ինտերնետ մտնել բջջային հեռախոսից, այլ ոչ ԱՀ-ից: Դրա արդյունքում, Նոկիան լուծումներ է մշակել, որոնք ի սկզբանե ստեղծված են զարգացող երկրների օգտագործողների յուրահատուկ պահանջմունքները հաշվի առնելով և զուգորդում են մատչելի բջջային հեռախոսները և հավելվածները: Լամբիկը շարունակում է. «Չնայած շատ մարդիկ առ այսօր գլխավորապես օգտագործում են միայն ձայնային կապի և տեքստային հաղորդագրությունների գործառույթները, Ինտերնետը մի ամբողջ շարք նոր հնարավորություններ է տրամադրում»:
Nokia Life Tools սերվիս է, որը թույլ է տալիս ավելի կշռադատված որոշումներ ընդունել, արդիական և նշանակալի տեղեկատվություն գտնել, մուտ ստանալ կրթական ծրագրերին և ըմբոշխնել զվարճանքները ցանկացած ժամանակ և ցանկացած տեղում: Հնդկաստանում անցկացված նախնական հետազոտության արդյունքները ցույց են տվել, որ այդ սերվիսները բավականին գրավիչ են օգտագործողների համար և օգտակար են մարդկանց կյանքին:
Ovi Mail-ը զարգացող երկրների համար նախատեսված ևս մի սերվիս է, որն  այդ երկրներում շատերի համար կարող է առաջին քայլը դառնալ թվային աշխարհում ինքնանույնացման ճանապարհին: Ի տարբերություն էլեկտրոնային փոստի այլ սերվիսների մեծ մասի, Ovi Mail-ի հաշվառման գրառումը կարելի է ստեղծել և օգտագործել անմիջապես Նոկիայի սարքից, առանց ԱՀ կիրառելու: Սերվիսի բետա-տարբերակը  2088թ. դեկտեմբերին գործարկելու պահից հաշվառման գրառումների 90 տոկոսը ստեղծվել են Նոկիա հեռախոսներից:
Nokia 2730 classic
80 եվրո մրցունակ գնով առաջարկվող Nokia 2730 classic մոդելը Նոկիայի ամենամատչելի 3G-հեռախոսն է, որն Ինտերնետ մտնելու ավելացված արագություն և տեղեկատվության որոնման և դիտման ընդլայնված հնարավորություններ ունի: 3G ցանցերի կայուն տարածումը հաշվի առնելով, Nokia 2730 classic  մոդելը լիովին հարմար է ընտանիքի հետ կապի մեջ մնալու և ընկերների հետ տպավորությունները կիսելու համար: Nokia 2730 classic  մոդելի վաճառքի սկիզբը ծրագրված է 2009թ. երրորդ եռամսյակին:
Nokia 2720 fold
Nokia 2720 fold մոդելը գրավիչ հայելային դիզայնով կոմպակտ բացվող-փակվող հեռախոս է: Այս մոդելը ֆայլեր փոխանակելու նպատակով օգտագործողներին հարմար մուտ է առաջարկում էլեկտրոնային փոստին, օրացույցին, Ինտերնետին և հավելվածներին: Էլեկտրոնային փոստը ակտիվացվում է երեք պարզ քայլով, որոշ երկրներում սարքը կառաջարկվի Nokia Life Tools հետ: Nokia 2720 fold-ի վաճառքի սկիզբը ծրագրված է 2009թ. երկրորդ եռամսյակին` 55 եվրո մոտավոր մանրածախ գնով, առանց հաշվի առնելու լրավճարներն ու հարկերը:
Nokia 7020
Նորաձև բացվող-փակվող հեռախոս, որը նյութերի և գունային լուծման շնորհիվ կդառնա Ձեր անհատական ոճի շարունակությունը: Nokia 7020 հետ Դուք ոչ մի իրադարձություն բաց չեք թողնի` կանչ կամ հաղորդագրություն ստանալիս “տիեզերական փոշու” էֆեկտի շնորհիվ, իսկ կրկնակի թակոցը կակտիվացնի պանելի լուսավորումը: Միացեք սոցիալական ցանցերին, 2-մեգափիքսելանոց խցիկով արված լուսանկարներ փոխանակեք և ցուցադրեք դրանք վառ դիսպլեյի վրա: Nokia 7020 մոդելի վաճառքի սկիզբը ծրագրված է 2009թ. չորրորդ եռամսյակին` 90 եվրո մոտավոր մանրածախ գնով, առանց հաշվի առնելու լրավճարներն ու հարկերը:
Ամփոփելով, Լամբիկը նշել է. «Հաշվի առնելով զարգացող երկրներին վերաբերող մեր երկարաժամկետ պլանները, Նոկիայի օգտագործողները կարող են վստահ լինել, որ մեր առաջարկած ցանկացած արտադրանք համապատասխանում է որակի ամենախիստ պահանջներին: Դա առավել կարևոր է այն երկրների համար, որտեղ տեխնիկական օգնություն ու նորոգման ծառայություններ ստանալու հնարավորությունները սահմանափակ են»:

Nokia делает Интернет доступнее в развивающихся странах, представляя три новых мобильных телефона, которые расширяют возможности для получения информации, развлечений, общения с семьей и друзьями. Nokia 2730 classic, Nokia 2720 fold и Nokia 7020 готовы для работы с Интернетом и поддерживают ряд сервисов Nokia для развивающихся стран, таких как Nokia Life Tools и Ovi Mail, предлагая решения, которые помогают людям добиваться успеха.
«Возможности Интернета никто не подвергает сомнению, – говорит Алекс Ламбик (Alex Lambeek), вице-президент Nokia. – Мы видим, как мобильные технологии катализируют рост неформального сектора экономики во всем мире, открывая местным предпринимателям новые возможности и оказывая непосредственное влияние на жизнь людей. Сервисы Nokia Life Tools и Ovi Mail, в сочетании с мобильными телефонами, которые мы сегодня анонсируем, предоставляют мощные решения для доступа к информации, развлечениям и общению без использования ПК».
Согласно данным обширного изучения потребительских предпочтений, проведенного Nokia, почти половина пользователей в развивающихся странах заявляют, что они предпочли бы выходить в Интернет через мобильный телефон, а не через ПК. В результате Nokia разработала решения, созданные изначально с учетом специфических потребностей пользователей развивающихся стран и сочетающие в себе доступные мобильные телефоны и приложения. Ламбик продолжает: «И хотя многие люди до сих пор используют главным образом только функции голосовой связи и текстовых сообщений, Интернет предоставляет целый ряд новых возможностей».
Nokia Life Tools – это сервис, который позволят принимать более взвешенные решения, находить актуальную и значимую информацию, получать доступ к образовательным программам и наслаждаться развлечениями в любое время и в любом месте. Результаты предварительного исследования в Индии показали, что эти сервисы весьма привлекательны для пользователей и полезны для жизни людей.
Ovi Mail – еще один сервис, предназначенный для развивающихся стран, способный стать для многих людей в этих странах первым шагом к самоидентификации в цифровом мире. В отличие от большинства других сервисов электронной почты учетную запись Ovi Mail можно создать и использовать непосредственно с устройства Nokia, без применения ПК. С момента запуска бета-версии сервиса в декабре 2008 года почти 90 процентов учетных записей были созданы с телефонов Nokia.
Nokia 2730 classic
Предлагаемая по конкурентоспособной цене в 80 евро модель Nokia 2730 classic – самый доступный 3G-телефон от Nokia с увеличенной скоростью доступа в Интернет и расширенными возможностями поиска и просмотра информации. С учетом устойчивого распространения сетей 3G в развивающихся странах, модель Nokia 2730 classic идеально подходит для того, чтобы оставаться на связи с семьей и делиться впечатлениями с друзьями. Начало продаж Nokia 2730 classic запланировано на третий квартал 2009 года.
Nokia 2720 fold
Nokia 2720 fold – компактный раскладной телефон c привлекательным зеркальным дизайном. Модель предлагает пользователям удобный доступ к электронной почте, календарю, Интернету и приложениям для обмена файлами. Электронная почта активируется в три простых шага, в некоторых странах устройство будет предлагаться вместе с Nokia Life Tools. Начало продаж Nokia 2720 fold запланировано на второй квартал 2009 года по ориентировочной розничной цене 55 евро без учета субсидий и налогов.
Nokia 7020
Модный раскладной телефон, благодаря материалам и цветовому решению, станет продолжением вашего персонального стиля. С Nokia 7020 вы не пропустите ни одного события благодаря эффекту «космической пыли» при получении вызова или сообщения, а двойное постукивание активирует подсветку панели. Подключайтесь к социальным сетям, обменивайтесь фотографиями, сделанными с помощью 2-мегапиксельной камеры, и демонстрируйте их на ярком дисплее. Начало продаж модели Nokia 7020 запланировано на четвертый квартал 2009 года по ориентировочной розничной цене 90 евро без учета субсидий и налогов.
В заключение Ламбик отметил: «Учитывая наши долгосрочные планы в отношении развивающихся стран, пользователи Nokia могут быть уверены, что любой предлагаемый нами продукт соответствует самым строгим стандартам качества. Это особенно важно для стран, где затруднен доступ к технической помощи и ремонтным сервисам».