Նոկիան ընդլայնում է Eseries շարքը նոր ֆունկցիոնալ սմարթֆոնով, որը կողմնորոշված է դեպի ձայնային կապի ծառայությունները
Այսօր Վարշավայում Նոկիան ներկայացրեց Eseries-Nokia E52 մոդելային շարքի վերջին լրացումը: Նոր սարքը իր տեղը կգրավի ամենօրյա աշխատանքի համար օպտիմիզացված, վերջերս ազդարարված Nokia E75 եւ Nokia E55 սմարթֆոների շարքում:
«Nokia E52 ստեղծված է թե՛ մասնագիտության գործունեության, թե՛ անձնական կյանքում  արդյունավետության ձգտող օգտագործողների համար. այն օգտագործողների համար, որոնք սարքից ամենակատարյալ բնութագրեր են պահանջում՝ խոսակցության ռեժիմում երկարատեւ աշխատանք, կապի բարձ որակ եւ նրբագեղ դիզայն», - նշել է Նոկիայի փոխնախագահ Իլարի Նուրմին (Ilai Nourmi): Նորույթը զարգացնում է ՆNokia E51-ի հաջողությունը, պահպանելով իր նախորդի հիմնական գերակայությունները: Nokia E52 կարող է մինչեւ մեկ ամիս աշխատել  սպասման ռեժիմում, իսկ աղմկախլացման տեխնոլոգիայի շնորհիվ այն ձայնային կապի բարելաված որակ ունի: Լրացուցիչ ֆունկցիաների ու հնարավորությունների թվում  կարելի է նշել այն, որ նա սատարում է  HSPA, A-GPS՝ Nokia Maps հավելվածով, ինչպես նաեւ 3,2-մեգափիքսանոց խցիկ ունի:
Նոր սարքը հեշտ ինտեգրվում է կորպորատիվ հեռախոսային համակարգերին, լրացնելով կամ փոխարինելով սովորական գրասենյակային հեռախոսը: Յուրհատուկ լուծումերը, օրինակ՝ Coll Connect-ը, որի օգնությամբ Նոկիայի մոբիլ սարքերը ինտեգրվում են բնագավառի այնպիսի առաջատարների կորպորատիվ ԱՀԿ համակարգերին, ինչպիսիք են Cisco եւ Alcatel-Lucent, թույլ են տալիս աշխատակցի հետ կապի համար օգտագործել միասնական համար, կրճատել ընկերությունների կողմից սպասարկվող սարքերի ու ձայնային փոստարկղերի թիվը, ինչպես նաեւ կառավարել ծախսերը այնպիսի ֆունկցիաներ կիրառելով, որոնց թվին է պատկանում նվազագույն արժեքի սկզբունքով կանչերի երթուղացումը:
Բացի ձայնային կապի բարձր որակից, Nokia E52 Nokia Messaging սերվիսի հետ իդեալապես ինտեգրացվող օգտագործողի կատարելագործված ինտերֆեյսի շնորհիվ առաջարկում է նաեւ էլեկտրոնային փոստի հետ աշխատելու ընդլայնված հնարավորություններ: Այդ սերվիսը մասնավոր օգտագործողների համար ապահովում է ճանաչում ունեցող տարբեր պրովայդերների էլեկտրոնային փոստարկղերից հաղորդագրությունների ավտոմատ առբերում անմիջապես սարքի վրա, ինչպես նաեւ սատարվում է էլեկտրոնային փոստի Նոկիայի կորպորատիվ լուծոuմներով՝ Mail for Exchange եւ  IBM Lotus Notes Traveler: Էլեկտրոնային փոստի սերվերներին ուղղակի մուտը Microsoft Exchange եւ IBM Lotus Notes բազայի վրա թույլ կտա ընկերություններին տնտեսելէլեկտրոնային փոստին բջջային մուտի եւ աշխատանքների անհատական ժամանակացույցի շահագործման ծախսերի մինչեւ մեկ երրորդը, քանի որ կապող ԾԱ կամ լրացուցիչ սերվերներ չեն պահանջվում:
«2008 թիվը շատ հաջող էր Nokia Eseries մոդելային շարքի համար՝ մատակարարվել է այդ սերիային ավելի քան 10 միլլիոն սարք: 2009 թիվը նույնպես լավ սկսվեց՝ առաջին եռամսյակի ցուցանիշները լավագույնն են այս մոդելային շարքի գոյության ողջ պատմության ընթացքում, որը ընդլայնվել է Nokia E75 եւ Nokia E55 մոդելներով: Բաժանորդների եւ օպերատորների շրջանում կորպորատիվ եւ մասնավոր օգտագործողների էլեկտրոնային փոստի սերվիսների կողմից ձեռք բերվող աճող ժողովրդականությունը հաշվի առնելով, էլեկտրոնայի փոստի հետ աշխատելու Նոկիայի լուծումները ամենագրավիչն են դառնում բնագավառում», - ընդհանրացրել է Նուրմին:

Nokia расширяет модельный ряд Eseries новым функциональным смартфоном, ориентированным на услуги голосовой связи
Сегодня в Варшаве  Nokia представила последнее пополнение в модельном ряду Eseries – Nokia E52. Новое устройство займет свое место  среди  недавно анонсированных смартфонов  Nokia E75 и Nokia E55, оптимизированных для повседневной работы.
«Nokia E52 создан для пользователей, стремящихся к  эффективности,  как в профессиональной деятельности, так и в личной жизни; для пользователей, требующих от устройства  самых совершенных характеристик: длительной работы в режиме разговора, высокого качества связи и изящного дизайна», – отметил Илари Нурми (Ilari Nurmi), вице-президент Nokia. Новинка развивает успех Nokia E51, сохраняя  главные приоритеты предшественника.  Nokia E52 может работать до месяца в режиме ожидания,  а благодаря поддержке технологии шумоподавления обладает улучшенным качеством голосовой связи. В числе дополнительных функций и возможностей можно отметить поддержку  HSPA, A-GPS с приложением Nokia Maps, а также 3,2-мегапиксельную камеру.
Новое устройство легко интегрируется в корпоративные системы телефонии, дополняя или заменяя обычный офисный телефон. Специальные решения, например, Call Connect, с помощью которых  мобильные устройства Nokia интегрируются в системы корпоративных АТС таких лидеров отрасли, как Cisco и Alcatel-Lucent, позволяют использовать для связи с сотрудником единый номер, сократить количество устройств и ящиков голосовой почты, которые приходится обслуживать компаниям, а также управлять затратами с использованием таких функций, как маршрутизация вызовов по принципу наименьшей стоимости.
Помимо высокого качества голосовой связи, Nokia E52 предлагает также расширенные возможности работы с электронной почтой благодаря усовершенствованному пользовательскому интерфейсу, который идеально интегрируется с сервисом Nokia Messaging . Этот сервис обеспечивает автоматическую доставку сообщений с ящиков электронной почты  различных популярных провайдеров услуг электронной почты для частных пользователей  непосредственно на устройство, а также поддерживается  корпоративными решениями электронной почты от Nokia – Mail for Exchange и IBM Lotus Notes Traveler . Прямой доступ к серверам электронной почты на базе Microsoft Exchange и IBM Lotus Notes позволит компаниям сэкономить до трети эксплуатационных расходов на мобильный доступ к электронной почте и  персональному графику работ, поскольку связующего ПО или дополнительных серверов не требуется.
«2008 год был весьма удачным для модельного ряда Nokia Eseries – было поставлено более 10 миллионов устройств этой серии. 2009 год начался также хорошо – показатели первого квартала стали лучшими за всю историю модельного ряда, который был расширен такими моделями, как Nokia E75 и Nokia E55. С учетом растущей популярности среди абонентов и операторов, которую приобретают наши сервисы электронной почты для корпоративных и частных пользователей, решения  Nokia по работе с электронной почтой становятся одним из самых привлекательных в отрасли», – подытожил Нурми.