Նոր հենահարթակը թույլ կտա ընկերություններին գնորդներ գրավել` ռեալ ժամանակում նրանց համար հետաքրքիր կոնտենտ առաջարկելով
Սան-Ֆրանցիսկո, Կալիֆորնիա, ԱՄՆ` Նոկիան նորարական ծառայություն է ներկայացնում, որի օգնությամբ օգտագործողները կկարողանան շարժման մեջ մուտ ունենալ անհրաժեշտ տեղեկատվությանը և Ինտերնետ-ծառայություններին` բջջային հեռախոսի խցիկը պարզապես շրջակա աշխարհի օբյեկտների վրա սևեռելով: Nokia Point&Find ծառայության բետա-տարբերակը, որը գլխավորապես նախատեսված է կինոթատրոնների համար, արդեն մատչելի է Մեծ Բրիտանիայում և ԱՄՆ-ում: Հետագայում, ծառայության հնարավորությունները կընդլայնվեն և կտարածվեն այլ երկրների վրա:
«Nokia Point&Find ծառայությունը օգտագործելով, կազմակերպությունները կարող են նպատակաուղղված աշխատել սպառողների հետ` նրանց գրավելով միջոցառումներով ու առաջարկություններով: Մենք վստահ ենք, որ Nokia Point&Find ծառայության կինոթատրոնների համար նախատեսված առաջին հնարավորությունները սովորական կինո գնալը ինչ-որ հատուկ բան կդարձնեն: Նոր ֆիլմի գովազդային աֆիշին հեռախոսի խցիկը ուղղելով, օգտագործողը կկարողանա դիտել գովազդային հոլովակը, կարդալ դրան վերաբերող ամփոփ կարծիքները և գտնել այն մոտակա կինոթատրոնը, որտեղ այդ ֆիլմը ցուցադրվում է», - նշել է Nokia Point&Find ծառայության գլխավոր տնօրեն Ֆիլիպ Շլոտերը /Philipp Schloter/:
Nokia Point&Find ծառայությունը բաց հենահարթակ է այն ծառայությունների համար, որոնց հիմքի վրա ընկերությունները հնարավոր գնորդներ գրավելու նպատակով կարող են նորարական առաջարկներ ստեղծել: Նոկիան հրավիրում է ընկերություններին, կոնտենտի մատակարարներին և տարբեր գործակալություններին մասնակցել քննարկումներին, թե ինչպե±ս Nokia Point&Find ծառայությունը կկարողանա նրանց օգնել հատուկ հավելվածների, գովազդային արշավների կամ ծրագրերի իրականացման հարցում: Առաջխաղացման եզակի սցենարներ կարելի է ստեղծել Nokia Point&Find ինքնասպասարկման պորտալը օգտագործելով` ինչպես ինքնուրույն, այնպես էլ Nokia Point&Find սերվիսի մասնագիտացված թիմի հետ համագործակցելով:
Բիզնեսն արդեն բարձր է գնահատել Nokia Point&Find ծառայության պոտենցիալ հնարավորություններն իրենց գովազդայյին ընկերությունների իրականացման համար:
Turner Europe ընկերության թվային մուլտիմեդիա արտադրանքի գծով ավագ փոխնախագահ Քեյսի Հերվուդը /Casey Harwood/ նշել է. «Nokia Point&Find-ը նորարարական սերվիս է, որի օգնությամբ օգտագործողները կարող են, օրինակ, իրենց բջջային հեռախոսի խցիկը ուղղել Cartoon Network –ին առնչվող ցանկացած պատկերի կամ օբյեկտի վրա և անմիջականորեն իրենց սարքի վրա ամբողջական տեղեկատվություն ստանալ համապատասխան ցուցադրությունների կամ արտադրանքի վերաբերյալ: «Զպահանջ» արտադրանք ու ծառայություններ ստանալուն կողմնորոշված աշխարհում, այս տեխնոլոգիան ցնցող հնարավորություններ է բացում ինչպես կոնտենտի մատակարարների, այնպես էլ գնորդների համար»:
«BODY WORLDS-ի լսարանը տարբեր տարիքի ակտիվ և հետաքրքրասեր մարդիկ են: Մեր կարծիքով, Nokia Point&Find ծառայությունը կարող է գրավիչ միջոց դառնալ Օ2 ցուցահանդեսային կենտրոնում BODY WORLDS&The Mirror of Time ցուցահանդեսի մասին այցելուներին տեղեկատվություն տալու համար: Այդ տեխնոլոգիան Լոնդոնում մեր արտաքին գովազդի հետ միավորելով, մեզ հաջողվեց ոչ թե լոկ ևս մեկ գովազդային ակցիա կազմակերպել, այլ նաև փորձեր անել մի ինչ-որ իսկապես նորարական բանի հետ», - հայտարարել է BODY WORLDS-ի /Լոնդոն/ մարքեթինգի գծով տնօրեն Նիկի Հյուջիլը /Nicky Hewgill/:
«Nokia Point&Find ծառայությունը միավորում է թվային աշխարհը իրական աշխարհի հետ, ընդ որում այն ձևով, որը իրոք հետաքրքիր է ինչպես բրենդերի, այնպես էլ գնորդների համար: Այն բրենդերին ոչ միայն գնորդներ գրավելու նորարարական հնարավորություններ է առաջարկում, այլև թույլ է տալիս «ցույց տուր և գնի» ձևաչափով նոր լսարան գրավել»,- հայտարարել է AKQA գործընկեր Ջուլիան Պեյտը /Julian Pate/:
Nokia Point&Find ծառայությունում կիրառվում են ռեալ ժամանակում պատկերները մշակելու և ճանաչելու ամենաժամանակակից այնպիսի միջոցներ, որոնք օգտագործողներին թույլ են տալիս օգտվել թվային կոնտենտից և ծառայություններից: Բացի այդ, ծառայությունը թույլ է տալիս ճանաչել շտրիխ-կոդերը, ինտեգրացված է GPS բազայում գտնվելու վայրի որոշման ֆունկցիաների հետ, ինչպես նաև կատեգորիան հաշվի առնելով, հնարավորություն է տալիս որոնում իրականացնել տեքստում: Օբյեկտը Nokia Point&Find ծառայության օգնությամբ գնահատելու նպատակով, դրա վրա հեռախոսը սևեռելու ժամանակ գործի են դրվում հեռախոսի ամենատարբեր հնարավորությունները, այդ թվում` խցիկը, Ինտերնետին միացումը և գտնվելու վայրը ըստ GPS-ի: Դրանից հետո, վիրտուալ օբյեկտների տվյալների բազայում արագ որոնման միջոցով, համակարգը նույնացնում է օբյեկտը և այդ օբյեկտին առնչվող կոնտենտին ու ծառայություններին հղումների ցուցակ է առաջարկում:
Nokia Point&Find ծառայությունը իրենց գովազդային արշավներում օգտագործելու հարցում շահագրգռված կազմակերպությունները կարող են լրացուցիչ տեղեկատվության համար դիմել http://pointandfind.nokia.com էջին: Որոշ բջջային սարքերի համար, Nokia Point&Find հավելվածի բետա-տարբերակը Մեծ Բրիտանիայում և ԱՄՆ-ում կարելի է ներբեռնել նույն` http://pointandfind.nokia.com էջից:

Новая платформа позволит компаниям привлекать покупателей интересным для них контентом в реальном времени
Сан-Франциско, Калифорния, США – Nokia представляет инновационный сервис, с помощью которого пользователи смогут получать доступ к нужной информации и Интернет-сервисам прямо на ходу, посредством простого наведения камеры своего мобильного телефона на объекты окружающего мира. Бета-версия сервиса Nokia Point & Find, ориентированная главным образом на кинотеатры, уже доступна в Великобритании и США. В дальнейшем возможности сервиса будут расширяться и распространяться на другие страны.
«Используя сервис Nokia Point & Find, организации могут целенаправленно работать с  потребителями, привлекая их соответствующими мероприятиями и предложениями. Мы уверены, что первые возможности сервиса Nokia Point & Find, ориентированные на кинотеатры, позволят сделать обычный поход в кино чем-то особенным. Направив камеру своего телефона на плакат с афишей нового фильма, пользователь сможет просмотреть рекламный ролик, прочитать обзоры и найти ближайший кинотеатр, в котором этот фильм демонстрируется», – отметил Филипп Шлотер (Philipp Schloter), генеральный директор по сервису Nokia Point & Find.
Nokia Point & Find – это открытая платформа для сервисов, на базе которой компании могут создавать инновационные предложения для привлечения потенциальных покупателей. Nokia приглашает компании, поставщиков контента и различные агентства принять участие в обсуждении, каким образом сервис Nokia Point & Find мог бы помочь им с использованием специальных приложений, реализацией кампаний или программ продвижения. Уникальные сценарии продвижения можно создавать с использованием портала самообслуживания Nokia Point & Find как самостоятельно, так в сотрудничестве с профессиональной командой Nokia Point & Find.
Бизнес уже высоко оценил потенциальные возможности сервиса Nokia Point & Find для проведения своих рекламных кампаний.
Кейси Хервуд (Casey Harwood), старший вице-президент по цифровым мультимедийным продуктам Turner Europe, отметил: «Nokia Point & Find – это инновационный сервис, с помощью которого, например, пользователи могут навести камеру своего мобильного телефона на любое изображение или объект, имеющие отношение к Cartoon Network, и получить всю информацию о соответствующих показах или продуктах прямо на свое устройство. В мире, ориентированном на предоставление продуктов и услуг "по требованию", данная технология открывает потрясающие возможности как для поставщиков контента, так и для покупателей».
«Аудитория BODY WORLDS – это активные и любознательные люди всех возрастов. По нашему мнению, сервис Nokia Point & Find может стать привлекательным способом донести до аудитории информацию о выставке BODY WORLDS & The Mirror of Time в выставочном центре O2. Объединив эту технологию с нашей наружной рекламой в Лондоне, нам удалось не просто организовать еще одну рекламную акцию, но и поэкспериментировать с чем-то действительно инновационным», заявил Ники Хьюджилл (Nicky Hewgill), директор по маркетингу BODY WORLDS, Лондон.
«Сервис Nokia Point & Find объединяет цифровой мир с реальным миром, причем таким образом, который действительно интересен как для брендов, так и для покупателей. Он не только предлагает брендам инновационные возможности привлечения покупателей, но и позволяет в формате "покажи и купи" вовлекать новую аудиторию», – заявил Джулиан Пейт (Julian Pate), партнер AKQA.
В сервисе Nokia Point & Find применяются самые современные средства обработки и распознавания изображений в реальном времени, обеспечивающие доступ пользователей к цифровому контенту и сервисам. Кроме того, сервис позволяет распознавать штрих-коды, интегрирован с функциями определения местоположения на базе GPS, а также поддерживает поиск по тексту с учетом категорий. При наведении телефона на объект для его оценки сервисом Nokia Point & Find задействуются самые различные возможности телефона, в том числе камера, подключение к Интернету и данные о местоположении от GPS. Затем, посредством быстрого поиска по базе данных виртуальных объектов система идентифицирует объект и предлагает список ссылок на имеющие отношение к этому объекту контент и сервисы.
Организации, заинтересованные в использовании сервиса Nokia Point & Find в своих собственных рекламных кампаниях, могут обратиться за дополнительной информацией на страницу http://pointandfind.nokia.com. Бета-версию приложения Nokia Point & Find для некоторых мобильных устройств можно загрузить в Великобритании и США на той же самой странице http://pointandfind.nokia.com.
Nokia – мировой лидер в области мобильных решений, развивающий и совершенствующий конвергентную индустрию в области Интернета и телекоммуникаций. Мы создаем широкий ассортимент мобильных устройств, поддерживающих сервисы и программное обеспечение, которые открывают для пользователей мир музыки, навигации, мультимедиа, обмена сообщений и игр. Кроме того, Nokia поставляет широкий ассортимент оцифрованной картографической информации через NAVTEQ, а также оборудование, решения и услуги для сетей связи через Nokia Siemens Networks.